Jak se hlemýžď Čeněk zabydlel

V jedné malé vesničce nedaleko města Přerov žil hlemýžď Čeněk. Tenhle hlemýžď procestoval mnoho míst. Byl v Africe, kde nenašel žádné takové tvory, jako byl on. V Austrálii se mu nelíbilo to teplo, jaké tam bylo. V Antarktidě mu zas byla velká zima. Také se chtěl dostat přes oceán, ale nevyšlo to. Jeho snem bylo letět balónem. Jednou se mu podařilo naskočit do balónu k jedné rodince a jeho sen se splnil. Když přistávali, nemohl si Čeněk tu krajinu a tu vesnici nějak vybavit – a přitom byl v ledajaké zemi, v mnoha městech, vesnicích a ulicích. Zkrátka skoro všude.

 

Když už byli na pevnině, chtěl se Čeněk trochu porozhlédnout. Došel k takové celkem obyčejné značce. Na ní bylo napsáno VLKOŠ. Čeněk přemýšlel, jestli tu někdy byl a zjistil, že ne. Odhodlal se a šel do té vesnice. Dlouho mu trvalo se tu zorientovat a celé to tu projít. Líbil se mu náš rybník, cvičák, cyklostezka a hlavně zahrádky obyvatel vesnice.

 

Zabydlel se na jedné moc moc pěkné zahrádce. Ta zahrádka patřila naší paní ředitelce. Když paní ředitelka zjistila, že na její zahrádce bydlí Čeněk, moc se jí zalíbil. Jednou ho donesla do školy ukázat dětem. Děti si ho zamilovaly. Paní ředitelka se rozhodla ho nechat dětem ve škole. Děti byly nadšené, že si ho mohou nechat ve škole. Jednou paní ředitelka přišla s nápadem, že naše škola ještě nemá své logo a ptala se dětí, jaké by chtěly. Padly různé návrhy a jedním z těch návrhů byl hlemýžď Čeněk. Učitelé i děti pak hlasovali, který návrh je nejlepší. Vyhrál to hlemýžď Čeněk, který měl 37 bodů! A od té doby je hlemýžď Čeněk logem naší školy.

                                                                                                                                                             Klára Horáková

 

Zpět na výpis příběhů